Sve što trebate znati o pilinzima
Zašto raditi piling?
Tijekom zime imamo minimalni broj sunčanih dana, a niska temperatura zraka ne dopušta vam da dugo budete vani. Ovo su idealni uvjeti za razne pilinge - od površnih do dubokih. Nakon pilinga aktivno se pokreće proces regeneracije. Rezultat je mlada, osjetljiva koža, koju je potrebno intenzivnije zaštititi od ultraljubičastog zračenja i drugih nepovoljnih čimbenika koji mogu na njoj ostaviti trag u obliku starosnih mrlja, ožiljaka i drugih nepravilnosti.
View this post on Instagram
Koji piling izabrati?
Doista, postoji mnogo pilinga: od površnih do dubokih, s potpunim obnavljanjem kože lica. Vrsta postupka treba pojedinačno odabrati liječnik, za određeni uznemirujući problem. Nježni, cjelogodišnji pilinzi su univerzalni. Oni nemaju samo piling učinak, već i rješavaju probleme povezane s godinama, probleme sa suhom kožom, jačaju krvne žile i posvjetljuju staračke pjege.
A ljudi s osjetljivom kožom?
Upravo za takve ljude postoje mekani, nježni pilinzi koji nježno djeluju na epidermu, imaju hidratantni i regenerirajući učinak na kožu.
View this post on Instagram
Kako se brinuti o koži poslije pilinga?
Njega nakon pilinga vrlo je važna. Način njege kože nakon pilinga utjecati će na vašu novu, mladu kožu. Pravilna njega pomoći će izbjeći dugotrajno hiperpigmentaciju, suhoću i izravno će utjecati na učinak pilinga. Obavezno koristite noćne kreme i maske za lice. Ako ste napravili piling kako biste izjednačili ton lica, koristite dodatna sredstva s uljepšavajućim učinkom - za bolji rezultat. Izbjegavajte solarij.
Koliko često je potrebno ponoviti postupak za bolji rezultat?
U kozmetologiji postoji mnogo shema - izbor ovisi o sastavu pilinga i dubini njegovog učinka. Obično su to 4-6 tretmana s pauzom od 14 dana.