Snažno djelovanje lovorovog lista možete primijeniti i kod kuće – protiv prištića, akni i upala kože.

Mirisni lovor obično se koristi u kuhanju, ali treba znati da njihova prekrasna aroma dolazi od snažnog ulja koje ima i druge kvalitete.
Osim što je vrlo bogat antioksidansima, lovor djeluje antiseptički i antibakterijski, a koristi se i protiv gljivica. Sve se više koristi u raznim kozmetičkim proizvodima, jer pomaže smiriti upaljenu kožu, dobro djeluje protiv peruti, kao i opadanja kose. Preporuča se i za manje ogrebotine na koži, a fantastičan je i za neutralizaciju neugodnih mirisa. Može biti moćan saveznik u borbi protiv akni i prištića.

U kućnim tretmanima lovor se preporučuje za parenje lica i inhalaciju, ali temperatura čaja ne smije biti previsoka ako su vam akne jako upaljene. Mjera za čaj je desetak listova lovora po litri vode. Listove namočite u mlaku vodu, poklopite posudu i pirjajte na laganoj vatri najmanje deset minuta.
Nakon pare, pažljivo obrišite lice papirnatim ručnikom, lagano tapkajući. Čaj od lovora ohladite, namočite u bris i nježno premažite kožu. Slobodno pustite da se osuši, nemojte ga ispirati.
Lovorovo ulje koristi se i u aromaterapiji, a pomaže kod umora i promjena raspoloženja.