Prije dodavanja novih proizvoda u neseser, razmotrite ove pluseve i minuse tekućih ruževa

Tekući ruževi donijeli su svojevrsnu revoluciju u svijet make upa, a sve one koje ne mogu bez intenzivnih crvenih ili nude nijansi uvidjele su da ruž ne postoji samo kako bi ostavio boju, već je dosta važno i kako se nanosi, koliko traje, kako se skida…
Beauty ljubiteljice ih ili obožavaju ili izbjegavaju, a ukoliko razmatrate obogatiti svoju make up kolekciju novim ružem, ovo je nekoliko razloga za i protiv onih u tekućem obliku:
ZA:
Tekući ruž se lako nanosi zahvaljujući kremastoj konzistenciji i aplikatoru. Usto savršeno prianja na usne i najčešće ima vrlo intenzivnu boju.
Tekući ruževi vrlo dugo traju jer su formulirani tako da se po nanošenju osuše. Mogu ostati na usnicama između četiri i osam sati, ovisno o tome što radite, jedete li ili pijete u međuvremenu. Prilično su postojani tako da im ni masna hrana često ne može ništa ukoliko samo malo obratite pažnju.
S druge strane, nekim tekućim ruževima nakon par sati nestane sjaj, ali se boja zadržava dok ga ne skinete. Idealan su izbor za situacije kada nemate vremena za popravljanje make upa i želite nešto postojano.
PROTIV:
Minusi koji ne idu u prilog tekućim ruževima za usne je gubitak svježine, hidratacije ili sjaja nakon nekoliko sati. Boja ostaje, ali ruž više nije tako intenzivan kao kad ste ga nanijeli.
Također imaju tendenciju isušivati usne, mogu pucati i gubiti boju u naborima usana. Kada boja izblijedi ili popuca, možete ga namazati ponovo, ali tada dolazite u situaciju da napravite još gori problem i završite s debelim slojem boje i suhih mrvica.
U toj situaciji ga je najbolje skinuti pa nanijeti ponovo, što često nije moguće ako ste vani. Usto se često vrlo teško skidaju pa mogu ostaviti usnice obojenima i sljedećeg dana.