Sve više temperature i modni trendovi navode nas da razgolitimo trbuh, no jesmo li spremne?

Topliji dani i modni trendovi pozivaju nas da odjenemo crop top ili 'cut out', no mi se ne osjećamo baš u tom moodu... i to nema nužno veze s nekim nametnutim idealima ljepote, jer smo usvojile postulate 'body positivity' pokreta i napokon prihvatile svoje tijelo. Ono što ne možemo prihvatiti jest taj osjećaj napuhnutosti koji često osjećamo.
Za usvajanje zdravih navika nikad nije kasno, a upravo nam one mogu pomoći da se osjećamo bolje, a tada i izgledamo bolje!
Hrana
Debljanje u području trbuha može utjecati na dijabetes, kronične i autoimune bolesti, a kako bismo to spriječili, važno je eliminirati šećer i procesiranu hranu, a konzumirati hranu bogatu vlaknima.
Osjećaj nadutosti može biti znak loše probave i navika koje bismo trebali mijenjati, a to se onda vidi i u napuhnutom trbuhu. Sprečavanju nadutosti može pridonijeti hrana koju konzumiramo: zeleni čaj, maslinovo ulje, jogurt, kvinoja, lisnato povrće, losos, a od začina cimet i kurkuma, te izbjegavanje žvakaćih guma.
Stres
Stres je jedan od faktora koji mogu utjecati na osjećaj nadutosti ili debljanje u području trbuha. Zbog stresa i užurbanog života često se nezdravo hranimo, jedemo brzo i s nogu, loše spavamo... Kako bi imali što zdraviju probavu, a posljedično i organizam, trebamo se podsjetiti: žvakati sporo, sjesti i uzeti vremena da probavimo. Osim toga, važno je i svaki dan odvojiti barem 15 minuta za sebe, meditirati i opustiti se.
Vježbanje
Fizička aktivnost je nužna za zdrav organizam. Osim ciljanih vježbi za struk i trbušnjake koje jačaju core i ravnaju trbuh, dobro je svaki dan započeti istezanjem kako bismo razbudili organizam. Također, pomažu i ciljane masaže, koje istovremeno i opuštaju.