San svakog arhitekta je prazan prostor koji se poput slikarskog platna stvara u sinergiji vlasnika i studija zaduženog za uređenje.
Na temeljima minule industrijske arhitekture nekadašnje zagrebačke tvornice trikotaže ''Nada Dimić'' i tvornice ''Penkala'' između Branimirove i Bornine ulice u Zagrebu, izrastao je moderan rezidencijalni blok VMD Park Kneževa. Pomno razrađen do detalja i izvrsne gradnje, stambeni kompleks je riznica inovativnih rješenja arhitektonskog studija 3LHD čija se naglašena sofisticiranost suprotstavlja fokusu na udobnosti stanovanja kao i stvaranju velikih zelenih površina novog urbanog parka.
Vlasnici jednog od stanova površine 150 m2 dizajn interijera povjerili su poznatom arhitektonskom studiju Stairwell&Loft. Ovaj tim talentiranih stručnjaka sa zavidnim poznavanjem arhitekture, dizajna, upravljanja projektima, logistike i mnogih drugih disciplina ponovo je odradio odličan posao, na čelu sa dizajnerom Boranom Petljakom i pod kreativnim vodstvom Duška Vlaovića.
Sam početak projekta bio je gotovo idealan za dizajnere, jer su od vlasnika dobili otvorene ruke i potpuno prazan prostor poput bijelog slikarskog platna. Iznimne arhitektonske značajke baze interijera upotpunili su dodatnim intervencijama kroz pregradne zidove, kao i suvremenim namještajem, skulpturalnom rasvjetom, teksturiranim tkaninama, neočekivanim tapetama i naletima boja. ''Vlasnici stana zaželjeli su dom koji odražava njihov životni stil i strast prema umjetnosti, vinima, putovanjima i modi'' ističe Boran Petljak.
Da bi se interijer stana i eksterijer terase referirali na izvornu konfiguraciju zgrade, glavna premisa dizajnera Stairwell&Loft bila je poštivanje arhitekture i čistoće proporcija. Stan je ispunjen suptilnim, dobro promišljenim intervencijama čija je domišljatost u tome što su neprimjetne. Uzmimo za primjer zidnu oblogu u dnevnom boravku koja je omogućila potpunu ugradnju tehničke opreme i kamina u zid, ili zamjenu klasičnih sobnih vrata s vratima u boji zida i skrivenih dovratnika, a koji prožimaju prostor osjećajem hirovitosti koliko i elegancije. Rezultat je stambeni prostor izuzetne profinjenosti i kozmopolitskog duha koji istodobno smiruje i nadahnjuje.
Nedvojbeno fokusno žarište rezidencije, osim dnevne zone otvorenog plana, čini osunčana terasa površine 90-tak četvornih metara. Terasa je zasjenjena visokim zimzelenim stablima i djelomično natkrivena automatiziranom pokretnom pergolom. Oprema terase uključuje set za vanjsko blagovanje i lounge dio koji pozivaju na druženja s obitelji i prijateljima za toplijih mjeseci uz ložište za plamen na drva.
Privatni dio stana čini spavaća soba s kupaonicom i walk-in garderobnim prostorom, dvije dječje sobe s pripadajućom kupaonicom te soba za gospodarstvo. Zahvaljujući dvokrilnim staklenim stijenama od poda do stropa stan je okupan prirodnim svjetlom u svako doba dana. Ovakvo planiranje interijera rezultiralo je slijedom unutarnjih i vanjskih prostora koji variraju u materijalu, mjerilu, rasvjeti i volumenu, ali uspijevaju očuvati povezanost i sklad cjeline.
Sofisticirana paleta materijala od kamena, drva, čelika i tkanina komplementarnih kolorita prožima interijer skulpturalnim senzibilitetom i elegancijom, a lučne pregradne stijene dodatno ističu talent dizajnerskog tima za stvaranje vrhunski izrađenih detalja. Završni dojam stana upotpunjuju djela akademske umjetnice Mije Maraković.
Sadržaj koji želite pogledati sadrži elemente koji mogu imati štetan učinak na maloljetnike. Ako želite spriječiti maloljetne osobe u pristupu takvim sadržajima, koristite program za filtriranje!