Rhode Skin
Instagram //

Rhode Skin

Nije nepoznanica da kreme sa zaštitnim faktorom mogu biti teške i moraju se aplicirati nekoliko puta u danu ako ste cijelo vrijeme izloženi Suncu. Zbog ovog se koža može početi začepljivati. Točnije, mogu se pojaviti miteseri, potkožni prištići koje nikada ne dobiju onaj bijeli vrh do onih koje ga imaju pa se osuše ako se ne grebu. Ako se ovo događa, onda to vrlo vjerojatno znači da svoju SPF kremu ne uklanjate temeljito. To može biti vaša greška u pogledu da čistač brzo isperete ili jednostavno nemate dobar čistač. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dermalogica Hrvatska (@dermalogicahrvatska)

Isto tako se zna dogoditi da je i jedno i drugo uredu, ali trebate proizvod koji će uskočiti u pomoć. Tu se u priču uključuje eksfolijacija. Sažeto rečeno, eksfolijant za kožu je proizvod koji pomaže ukloniti mrtve stanice sa površine kože. Također, postoje dvije vrste, mehanička i kemijska. Mehanička podrazumijeva fizičko uklanjanje mrtvih stanica kože i to se postiže četkicama i posebnim uređajima za lice. Kemijska eksfolijacija se postiže korištenjem kiselinama, ali nema potrebe za strahom. Da ne idemo previše u kemijske spojeve, to su glikolna (AHA) i salicilna (BHA) kiselina. Proizvodi s ovim kiselinama mogu doći u obliku seruma, tonika, maski za lice te samo ostaje odabrati koji oblik vam najviše odgovara. Razlika između ove dvije kiseline je što se AHA više bavi površinom kože dok BHA čisti i pore. Sukladno tome ćete zaključiti što vašoj koži više treba. 

S korištenjem kiselina treba biti oprezan jer prečesto korištenje može uništiti kožnu barijeru tj. gornji sloj kože koji služi zaštiti kože i regulira razinu vlage u koži. 

 

Ljepota