U neprekidno mijenjajućem svijetu društvenih mreža, TikTok je još jednom pokrenuo revolucionarni modni trend. Radi se o trendu „Teorije pogrešne obuće" koji nas potiče da izađemo iz svoje zone udobnosti i eksperimentiramo s neočekivanim modnim odabirima.
Iako nije potpuno nova, „Teorija pogrešne obuće“ je sada dobila na važnosti zahvaljujući stilistici i vizionarki, Allison Bornstein. Alison je u nedavnom TikTok videu ilustrira ovu koncepciju koja se vrti oko namjernog odabira obuće koja konvencionalno "ne ide" uz odjevnu kombinaciju. Paradoksalno, ova nekonvencionalna kombinacija zapravo unosi živost u vaš svakodnevni stil, dodajući element intrigantnosti i individualnosti.
@ellie.delphine Been doing this for years love it ! #wrongshoetheory #fashiontrend #tiktokfashion ♬ Makeba - Jain
"Radeći s klijentima i analizirajući stil naših omiljenih slavnih osoba, shvatila sam što čini izgled zanimljivim i osobnim, a to je dodavanje dodataka koji se malo razlikuju ili ne slažu s ostatkom izgleda", rekla je Bornstein.
Sada kada razumijemo teoriju, razmotrimo kako je primijeniti u praksi. Za primjer možemo uzeti tradicionalnu, lepršavu haljinu koju bismo, po modnim pravilima, uparili s balerinkama ili nježnim sandalama. Međutim, „Teorija pogrešne obuće" poziva na eksperimentiranje, pa bi prema njoj istu haljinu uparili s masivnim tenisicama ili odvažnim čizmama. Rezultat? Opušten i razigran outfit, koji na iznenađenje mnogih, funkcionira!
Za one koji nisu sigurni gdje početi, stilistica Bornstein predlaže da prvo isprobate obuću koju bi inače odabrali uz određeni izgled. Tek nakon toga razmislite o odabiru drugog para koji se potpuno suprotstavlja vašem prvom odabiru. Ako želite ići korak dalje, Bornstein predlaže i igru s čarapama, koje se na prvi pogled kose s vašim uobičajenim izborom.
Odbijanjem konvencionalnih normi i usvajanjem neočekivanih kombinacija, dobivamo priliku izraziti svoj jedinstveni i upravo zbog toga volimo ovu staru, a novu modnu teoriju.
Sadržaj koji želite pogledati sadrži elemente koji mogu imati štetan učinak na maloljetnike. Ako želite spriječiti maloljetne osobe u pristupu takvim sadržajima, koristite program za filtriranje!