Filip Koludrović, umjetnik iz Hrvatske, izdao je svoju najnoviju knjigu naslova "Nikada nisam bio u Americi", koja koristi tehnologiju kako bi ispričala duboko intrigantnu priču o američkoj kulturi, iako autor nikada nije stupio na tlo Sjedinjenih Američkih Država.
Ova knjiga označava novu eru u ovom području, budući da je jedno od prvih djela koje koristi AI tehnologiju kako bi stvorilo živopisne i vjerodostojne slike koje odražavaju posvećenost projektu i neiscrpnu kreativnost.
Na 340 stranica fikcijskog sadržaja pratimo 18-godišnjeg junaka tijekom njegova tromjesečnog putovanja kroz Sjedinjene Američke Države. Svako poglavlje isprepliće izvanredne vizualne prikaze, pri čemu su fotografije izmijenjene i preoblikovane kako bi stvorile zanimljivu socijalnu kritiku. Koludrović na lukav način koristi ovu metodu dokumentacije kako bi komentirao prisutnost medija u današnjem svijetu, istovremeno satirizirajući koncept "netaknute slike". Analizirajući kako perspektiva može manipulirati istinom, autor izmiče granice između realnosti i mašte, postavljajući prava pitanja o funkcioniranju društva u cjelini.
Ovo nadasve sjajno i drugačije djelo, isprepleteno zanimljivom naracijom i 700 pažljivo osmišljenih slika, svakako je vrijedno pažnje, a tvrdo uvezane kopije dostupne su u samo 300 primjeraka. Tako je Koludrović ovim potezom dokazao kako umjetnost i tehnologija mogu zajedno stvoriti izvanredna djela koja provociraju naše razumijevanje i percipiranje svijeta oko nas.
Sadržaj koji želite pogledati sadrži elemente koji mogu imati štetan učinak na maloljetnike. Ako želite spriječiti maloljetne osobe u pristupu takvim sadržajima, koristite program za filtriranje!